Topowe smartfony 2023. Przegląd najnowszych modeli i ich cechy

Topowe smartfony 2023. Przegląd najnowszych modeli i ich cechy

31 sierpnia 2023 0 przez admin

Poniżej najlepsze smartpfony 2023. Rynek telefonów ewoluuje i rozwija się bardzo szybko. Chcąc nadążyć, trzeba zapoznawać się z najnowszymi modelami telefonów i zagłębić się w dane techniczne. To jaki smartfon wybierzesz, zależy od twoich potrzeb i preferencji. Warto jednak przyjrzeć się więcej niż 2 lub 3 modelom.

Najlepsze smartfony 2023 – modele zyskujące coraz większą popularność

W obecnym czasie w rankingu smartfonów pojawiają się następujące modele. Są to nowe modele telefonów, które warto zakupić.

 • Samsung Galaxy S23 Ultra –zalety tego telefonu: aparat fotograficzny główny z matrycą 200MPx, ultraszybki procesor, wbudowany rysik, częstotliwość odświeżania ekranu 120Hz, wyświetlacz Dynamic AMOLED X2, wydajna bateria, poza tym szybkie ładowanie, technologia Dual Pixel AF w aparacie do selfie i szybka łączność bezprzewodowa.
 • Apple iPhone 14 Pro – lego mocne strony to: dynamiczna wyspa, bardzo szybki procesor A16 Bionic, wyświetlacz OLED, świetny system obiektywów, funkcja always on display, wydajna bateria, poza tym funkcja wykrywania wypadków. Minusem jest cena oraz brak ładowarki w zestawie.
 • Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ – zalety do duży ekran AMOLED, główny aparat fotograficzny z OIS i 200MPx, częstotliwość odświeżania ekranu 120Hz, szybkość działania, atrakcyjny wygląd, poza tym szybkie ładowanie, obsługa technologii Dolby Vision i Dolby Atmos oraz gniazdo słuchawkowe.
 • Infinix Note 30 Pro – zalety to dobry stosunek ceny do jakości, duży i czytelny ekran AMOLED, mocny procesor, wydajna bateria, szybkie ładowanie, głośnik JBL, aparat do selfie 32Mpix z fleszem i częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. Minusy to brak 5G oraz obiektywu ultraszerokokątnego.
 • Huawei P60 Pro – do zalet należy rewelacyjny system obiektywów, obecność doświetlającego obiektywu, mechaniczna przesłona, zakrzywiony po bokach ekran LTPO OLED, wydajny procesor, szybkie ładowanie, poza tym wydajna bateria, atrakcyjny wygląd oraz ładowarka w zestawie, Minusy to brak 5G i usługi Google oraz cena.
 • Realme 11 Pro+ – główny aparat z 100MPx, duży i zakrzywiony ekran AMOLED, głośnik Dolby Atmos, wydajna bateria, szybkie ładowanie, atrakcyjny wygląd, poza tym tylna obudowa z wegańskiej skóry. Do wad należą: brak ładowania bezprzewodowego, szybkość działania mogła być lepsza oraz brak jakiegokolwiek stopnia ochrony IP.

Ranking smartfonów – czym kierować się przy wyborze smartfona?

Ranking smartfonów może być trudny, bo na rynku jest szereg tego typu urządzeń, które oferują różne parametry i ceny. Oto kilka kryteriów, które warto brać pod uwagę, wybierając telefon.

 • Procesor i wydajność – wydajność telefonu często określa rodzaj procesora oraz ilość pamięci RAM. Jeśli korzystasz z bardziej potrzebujących gier, to wtedy warto wybrać telefon o wydajnym procesorze. Im lepszy procesor i więcej pamięci RAM tym działanie aplikacji będzie płynniejsze.
 • Rozmiar ekranu – jest to kwestia osobistych preferencji. Większy ekran sprawdzi się w grach i wielu aplikacjach, ale może być mniej poręczny.
 • Jakość ekranu – ważne, aby ekran miał odpowiednią jakość. Z pewnością sprawdzi się ten z matrycą OLED lub AMOLED, który lepiej odzwierciedla barwy niż LCD. Ważne, żeby ekran miał należytą rozdzielczość, jasność i kolory.
 • Aparat fotograficzny – jeśli jesteś osobą, która potrzebuje dobrego aparatu, to wybierz ten o wysokich parametrach. Zwracać trzeba uwagę na ilość pikseli, obiektywów i stabilizacji obrazu. Warto wiedzieć, że ilość mega pikseli to nie wszystko więc warto przeczytać recenzję lub testy aparatu.
 • Pamięć wewnętrzna – należy wybrać odpowiednią do potrzeb pojemność pamięci wbudowanej. Jest możliwość zwiększenia pojemności pamięci poprzez zastosowanie kart pamięci, do których czytników jest spory dostęp. Oczywiście nie każdy telefon posiada czytnik kart pamięci.